IMGW ostrzega: na południu Polski może spaść "żółty śnieg"

Ostrzeżenie trzeciego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w niedzielę dla południowo-wschodniej części Polski wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Chodzi m.in o powiaty: lubelski, zamojski, rzeszowski i przemyski. Na południu Polski lokalnie może spaść "żółty śnieg".
Zobacz wideo

Według IMGW, intensywne opady śniegu mają wystąpić m.in. w powiatach: zamojskim, łęczyńskim, chełmskim, hrubieszowskim, janowskim, opolskim, stalowowolskim, tomaszowskim, przemyskim, dębickim i leżajskim. IMGW prognozuje wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 40 cm.

W niektórych z tych powiatów, jak np. łęczyńskim, chełmskim i stalowowolskim IMGW ostrzega przed silnym mrozem, a także przed zamieciami śnieżnymi jak np. w powiecie przeworskim, przemyskim, strzyżowskim.

Spadnie "żółty śnieg"?

IMGW ostrzega, że na południu Polski  istnieje możliwość opadu "żółtego śniegu". - To za sprawą napływu chmur z piaskiem znad Sahary. Na scenach satelitarnych (RGB Dust), piasek w atmosferze widoczny jest w kolorze magenty - informuje IMGW. 

DOSTĘP PREMIUM