Solec Zdrój. Pożar w hotelu i ewakuacja gości. Nieoficjalnie: Była wśród nich Krystyna Pawłowicz

W jednym z hoteli w województwie świętokrzyskim doszło w sobote do pożaru. Ewakuowano około stu osób. Lokalne media podają, że wśród gości była Krystyna Pawłowicz.
Zobacz wideo

W sobotę wieczorem hotelu Malinowy Zdrój w Solcu Zdroju (województwo świętokrzyskie) doszło do pożaru. Jak informuje "Wyborcza Kielce", pożar rozpoczął się w jednym z pomieszczeń technicznych "prawdopodobnie od zwarcia w elektrycznej tablicy rozdzielczej". Na szczęście ogień nie wydostał się dalej, choć doszło do sporego zadymienia. Dlatego zarządzono ewakuację około stu gości hotelu. Nikomu nic się nie stało.

Według lokalnego portalu "Echo dnia", jednym z gości hotelu była Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS. "Po Krystynę Pawłowicz szybko podjechało bmw Służby Ochrony Państwa i pani sędzia szybko wyjechała z uzdrowiska" – informuje portal. Sama Pawłowicz na razie nie odniosła się do sprawy.

Warto zaznaczyć, że rząd zapowiedział otwarcie hoteli, ale dopiero od 12 lutego. Według informacji kieleckiej "Wyborcze"” placówka w Malinowym Zdroju świadczy zabiegi medyczne i tzw. pakiety spa. Na stronie hotelu można znaleźć informację, że do końca stycznia z pakietów mogli korzystać wyłącznie pacjenci korzystający z zabiegów fizjoterapii. "Wymagana jest konsultacja z lekarzem lub fizjoterapeutą (cena 50 zł/osoba) w celu uzyskania skierowania oraz min. 1 zabieg leczniczy na dobę" - wskazano. Z kolei 4 lutego na stronie pojawiła się informacja z zaproszeniem do korzystania m.in. z "zimowej rehabilitacji" czy balneoterapii (leczenie poprzez wodę).

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM