Nieoficjalnie: Niebawem powrót do szkół ósmoklasistów i maturzystów

Rząd dziś może poinformować o decyzjach dotyczących powrotu starszych uczniów do szkół. Jak informuje Onet, najprędzej z nauki zdalnej będą mogli zrezygnować uczniowie, których czekają egzaminy - z klas VIII oraz maturalnych.
Zobacz wideo

Uczniowie klas I-III wrócili do szkół 18 stycznia. Starsi cały czas korzystają z nauki zdalnej. Kiedy będą mogli wrócić do swoich szkół?

Jak informuje Onet, jeszcze dziś możemy poznać nowe decyzje resortu edukacji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że szybkiego powrotu do nauki stacjonarnej dla starszych uczniów podstawówek oraz tych ze szkół średnich nie będzie.

Możliwe jest, że najwcześniej od 1 marca do szkół będą mogli wrócić uczniowie klas VIII oraz maturzyści. Wcześniej będzie obowiązywała "przedłużona zgoda na organizowanie uczniom klas VIII i klas maturalnych konsultacji indywidualnych lub w małych grupach". "Dyrektorzy szkół będą mogli także dalej organizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego" - informuje Onet.

Szybkiemu powrotowi wszystkich starszych uczniów do szkół mają się przeciwstawiać lekarze z Rady Medycznej przy premierze. Ich zdaniem może się to wiązać ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM