Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Jest decyzja ministra Przemysława Czarnka

Minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że do końca lutego nauka odbywa się tak, jak do tej pory. Tylko najmłodsi uczniowie będą więc chodzić na lekcje do szkół. Resztę czeka nauka zdalna.
Zobacz wideo

- Wydajemy rozporządzenie przedłużające dotychczasowe działanie szkół do końca lutego - poinformował min. Czarnek na specjalnej konferencji prasowej.

Oznacza to, że co najmniej do końca lutego najmłodsi uczniowie uczą się w szkołach, starsi zdalnie.

Najmłodsi w styczniu wrócili do szkół

Uczniowie klas I-III wrócili do szkół 18 stycznia, po trwającej od października 2020 roku nauce zdalnej.

Decyzje ws. starszych uczniów rząd odsuwał. Jak informował Onet, powołując się na nieoficjalne wypowiedzi pracowników resortu edukacji, na odejście od nauki zdalnej w przypadku wszystkich nie zgadzają się eksperci z Rady Medycznej przy premierze. Bo zdaniem lekarzy może to mieć duży wpływ na wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Jak poinformował MEN, zarejestrowało się 268 tys. nauczycieli. W poniedziałek od godz. 8.00 zacznie się rejestracja pozostałej części nauczycieli, w tym akademickich.

Koronawirus w Polsce. Szczepienie nauczycieli

12 lutego zaczną się szczepienia nauczycieli. W pierwszej kolejności szczepieni będą nauczyciele pracujący obecnie w szkołach oraz ci, którzy zatrudnieni są w przedszkolach i żłobkach. Zgłaszać się mogły również też osoby pełniące funkcję pomocy nauczyciela czy wychowawcy, ale już na przykład woźni – nie.

Jak poinformował MEN, zarejestrowało się 268 tys. nauczycieli. W poniedziałek od godz. 8.00 zacznie się rejestracja pozostałej części nauczycieli, w tym akademickich.

Koronawirus w Polsce

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce nie napawają optymizmem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (11 lutego) o 7008 nowych zakażeniach. W związku z COVID-19 zmarło blisko 460 chorych (456 osób).

Tak wielu nowych zakażeń nie było od pod koniec stycznia. Cały czas też niestety bardzo wielu pacjentów umiera w związku z COVID-19.

Przypomnijmy, że od jutra (12 lutego) działać będą mogły - w reżimie sanitarnym - m.in. kina, filharmonie, baseny, hotele, stoki narciarskie. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, to luzowanie obostrzeń "na próbę", na dwa tygodnie. Potem rząd ma zdecydować, co dalej.

Oczywiście wszystko zależy od liczby zakażeń.

TOK FM PREMIUM