Posłanka oburzona zachowaniem policjanta na Krupówkach. Pyta też o ich uzbrojenie

Media społecznościowe obiegło nagranie pokazujące zachowanie policjantów patrolujących Krupówki w Zakopanem. Jeden z funkcjonariuszy głową zaatakował przechodnia. Sytuację skomentowała oburzona posłanka.
Zobacz wideo

Krupówki przeżywały w weekend prawdziwe oblężenie. Rząd od piątku otworzył warunkowo, na dwa tygodnie, w reżimie sanitarnym i przy 50 proc. wypełnieniu miejsc m.in. hotele i miejsca noclegowe. Otwarte zostały też stoki narciarskie. W Zakopanem np. po sobotnich zawodach skoczków narciarskich na Wielkiej Krokwi było kilka tysięcy turystów.

Policja informowała o 140 interwencjach w ciągu nocy z soboty na niedzielę. Chodziło m.in. o awantury w hotelach i pensjonatach, bójki uliczne i nietrzeźwych zbieranych z ulicy. Maseczki na twarzach były rzadkością, o dystansie społecznym właściwie nie było mowy.

Część przechodniów filmowała funkcjonariuszy pilnujących porządku. Na umieszonym w internecie przez "Tygodnik Podhalański" filmiku widać agresywną reakcję jednego z nich. Policjant gwałtownie zbliżył się do filmującego go mężczyzny.

Na nagranie zareagowała posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak. "Długie teleskopowe pałki i atakujący policjant, na ul. Krupówki w Zakopanem. Panie @MariuszCiarka czy tak powinni się zachowywać policjanci?" - napisała na Twitterze, zwracając się do rzecznika policji.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM