Zakopane. Imprezy z Krupówek przeniosły się do hoteli i pensjonatów. Ponad 100 interwencji policji

103 interwencje i 69 mandatów. Zakopiańska policja znów ma pełne ręce roboty z powodu masowego napływu turystów i narciarzy, którzy nie do końca stosują się do wytycznych sanitarnych.
Zobacz wideo

Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji - w rozmowie z TOK FM - zaznacza, że takich imprez, jakie obserwowaliśmy tydzień temu na Krupówkach, już raczej nie ma. Zgromadzenia przeniosły się jednak w inne miejsce.

- Interwencje odnotowaliśmy w hotelach i pensjonatach. Tam zapewne jakaś część tych imprez się przeniosła i inni turyści, którzy liczyli na spokój i odpoczynek przed wypadem w góry, niestety skarżyli się na zbyt głośne hałasy - mówi funkcjonariusz. Zatrzymane zostały (do wytrzeźwienia) cztery osoby, z czego dwie mają odpowiedzieć za znieważenie policjantów.

Zakopane. Ponad 100 interwencji policji

Łącznie policja odnotowała minionej nocy 115 wykroczeń, z czego 84 zakończyły się mandatami karnymi - 69 dotyczyło braku maseczek. 31 wniosków o ukaranie skierowano do sądu, z czego 27 dotyczyło braku maseczek.

Na Krupówkach nie było już takich tłumów, jak tydzień temu, choć - jak podkreśla Wieczorek - spacerowiczów nie brakowało. Często osoby te były bardzo blisko siebie. - Koniecznym jest to, by pamiętać o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek. Wówczas na pewno nie będzie problemu - mówi policjant. Wielu turystów na Krupówkach dopiero na widok patrolu policji zakładało maseczki, a kiedy radiowóz przejechał, niektórzy z powrotem zdejmowali maseczki.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji przez weekend zakopiańskich policjantów wspierają kilkudziesięciu policjantów z Krakowa. Patrole mają zwracać szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM