Najbardziej wpływowa kobieta w polskiej polityce? Połowa badanych odpowiada: "nie wiem"

Za najbardziej wpływową kobietę w polskiej polityce respondenci uznali Beatę Szydło. Za byłą premier uplasowały się Barbara Nowacka i Elżbieta Witek. Jednak prawie połowa badanych nie potrafiła wskazać nazwiska kobiety, którą uznaje za najbardziej wpływową - wynika z sondażu RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz wideo

W sondażu United Surveys zapytano o to, kto według badanych znajduje się wśród najbardziej wpływowych kobiet w krajowej polityce. Respondenci mogli wymienić maksymalnie trzy nazwiska. Jednak jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", aż 48 proc. badanych wybrało odpowiedź "nie wiem" i "trudno powiedzieć". 

Z odpowiedzi zdecydowanej połowy badanych wynika, że najbardziej wpływową Polką w polityce jest Beata Szydło (24,3 proc.), za nią Barbara Nowacka (11,4 proc.) i Elżbieta Witek (11,3 proc.). Dalej badani wskazywali Beatę Kempę (8,1 proc.), Julię Przyłębską (6,9 proc.) i Jadwigę Emilewicz (5,4 proc.). W pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze Marta Lempart (5,1 proc.), Ewa Kopacz (4,6 proc.), Małgorzata Kidawa-Błońska (4,7 proc.) i Joanna Scheuring-Wielgus (4,5 proc.). 

Sondaż przeprowadzono 5 marca 2021 roku metodą CATI.

TOK FM PREMIUM