"Osoby przypięły się do płotu". Akcja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przed siedzibą TK

Kilka osób "przypięło" się do ogrodzenia siedziby Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. To akcja Ogólnopolskiej Strajku Kobiet. Na miejscu jest już kilkudziesięciu policajntów.

"Akcja pod Trybunałem. Dzień Kobiet jest nie tylko 8 marca. A to nie jest Trybunał, to nie są sędziowie, to nie jest prawo, to nie jest kraj dla kobiet. Wszystkich nas nie upilnujecie. Osoby przypięły się do płotu TK" - poinformował w mediach społecznościowych Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Na nagraniu z akcji widać osoby z transparentami dotyczącymi TK i prawa do aborcji. Na miejscu jest też kilkudziesięciu umundurowanych funkcjonariuszy policji. 

Strajk w Dzień Kobiet

Ostatnia duża manifestacja Strajku Kobiet miała miejsce w miniony poniedziałek 8 marca, czyli w Dzień Kobiet. Demonstranci ok. godz. 16 zablokowali rondo Czterdziestolatka w Warszawie. Niedługo później zostali otoczeni policyjnym kordonem. Policja informowała, że zgromadzenie jest nielegalne i wzywała protestujących do rozejścia się. Demonstranci, którzy chcieli opuścić kordon mogli to zrobić po wylegitymowaniu się. 

Finalnie spisywanie protestujących trwało do późnych godzin nocnych. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM