Warszawa. To on miał zaatakować mężczyznę, który trzymał za rękę swojego partnera. Poznajesz?

Mokotowska policja opublikowała portret pamięciowy człowieka, który jest podejrzewany o to, że zaatakował nożem mężczyznę, który szedł ulicą Warszawy ze swoim partnerem.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło 17 lutego wieczorem na ul. Naruszewicza w pobliżu Metra Wierzbno na warszawskim Mokotowie. Maciek i Vitaliy szli tamtędy, trzymając się za ręce. Nagle podszedł do nich mężczyzna i skierował ku nim kilka niewybrednych uwag. Po krótkiej pyskówce agresor uderzył Vitalija w plecy. Okazało się, że cios został zadany nożem.

- Policja na miejscu była po pięciu minutach, po chwili dojechała też karetka. Później w szpitalu okazało się, że Vitaliy ma ranę szeroką na cztery i głęboką na trzy centymetry. Na szczęście nożownik nie uszkodził żadnego ważnego organu - relacjonuje stołeczna "Wyborcza".

Teraz mokotowska policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o ten atak. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca jest w wieku 25-30 lat, ma 170 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne, krótkie, proste włosy zaczesane na czoło i ciemne oczy. 

Portret pamięciowyPortret pamięciowy KSP

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego i mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat jego tożsamości lub obecnego miejsca pobytu, albo były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt osobisty, lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 51 (czynne całą dobę) albo do policjanta prowadzącego postępowanie pod nr tel. 47 72 392 24, lub w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Jak poinformował prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Konrad Dulkowski, jego organizacja wyznaczyła 1000 zł nagrody za pomoc we wskazaniu agresora.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM