Lotnisko w Zielonej Górze czasowo wstrzymuje loty ze względu na COVID-19

Przedsiębiorstwo państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost, zdecydowało o wstrzymaniu lotów ze względu na COVID-19 - poinformowało w komunikacie biuro prasowe "Portów Lotniczych".
Zobacz wideo

"W związku z trudną sytuacją epidemiczną i wprowadzeniem ograniczeń w województwie lubuskim, przedsiębiorstwo państwowe 'Porty Lotnicze', które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost podjęło decyzję o czasowym wstrzymaniu lotów" - poinformowano w komunikacie.

PPL przekazało, że wstrzymuje rejsy z zielonogórskiego lotniska w terminie od poniedziałku, 15 marca, od godziny 12.00 do 27 marca br. "mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów, pracowników linii lotniczej i lotniska oraz mieszkańców województwa lubuskiego".

PPL zapewniło, że sytuacja będzie monitorowana, wszelkie decyzje będą przekazywane na bieżąco.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała przekazał na Twitterze, że decyzja o zawieszeniu pracy lotniska Zielona Góra - Babimost, "spowodowana jest aktualną sytuacją epidemiczną wśród personelu lotniska, przede wszystkim dużą liczbą pracowników skierowanych na kwarantannę". "Pasażerowie odwołanych lotów powinni skontaktować się z przewoźnikami" - napisał Horała.

TOK FM PREMIUM