Były komendant policji od konfetii dla wiceministra Zielińskiego ma nową atrakcyjną pracę. Odnalazł się w Lasach Państwowych

Daniel Kołnierowicz, były komendant wojewódzki policji w Białymstoku, który wsławił się organizacją zrzucania konfetti w czasie wizyty wiceministra Jarosława Zielińskiego i konkursem na anonim dotyczący posłanki opozycji ma nową pracę - donosi reporter TOK FM Jakub Medek.
Zobacz wideo

Z policji do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. To droga zawodowa byłego komendanta podlaskiej policji.

Jak ustalił Jakub Medek, Daniel Kołnierowicz będzie "samodzielnym specjalistą ds. obronności i mienia w Lasach Państwowych". "Ma koordynować pracę strażników leśnych w RDLP Białystok" - informuje reporter TOK FM na Twitterze.

"Jak informuje mnie Jarosław Krawczyk, rzecznik RDLP, o zatrudnieniu zadecydowało duże doświadczenie Kołnierowicza, który ma zostać wykorzystane m.in. w zarządzaniu kryzysowym i w pracy strażników leśnych"  - dodaje Medek.

Generał od konfetti i konkursu na anonim

Generał Daniel Kołnierowicz został zdymisjonowany z funkcji komendanta wojewódzkiego policji w Podlaskiem w marcu 2020 roku. W czasie pracy na tym stanowisku "wsławił się" między innymi tym, że podczas audycji radiowej proponował ogłoszenie konkursu na najlepszy anonim o Bożenie Kamińskiej, parlamentarzystce PO.

Został za to ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym. Jak donosił portal tvn24.pl, był też faworytem ówczesnego wiceministra administracji Jarosława Zieliński do objęcia funkcji komendanta głównego policji.

Sami policjanci twierdzili, że przez kilka lat działali na rzecz promocji Zielińskiego, posła z tamtejszego regionu. Słynne stały się obchody Święta Niepodległości w 2016 roku w Augustowie, gdzie ze śmigłowca zrzucono na głowę ministra konfetti, które wcześniej mieli wycinać młodzi policjanci. 

TOK FM PREMIUM