Śląsk. Urząd Marszałkowski ostrzega przed oszustami, którzy oferują pulsoksymetry

Samorząd województwa śląskiego ostrzega przed oszustami, podszywającymi się pod pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Mieszkańcy Śląska, i nie tylko, otrzymują smsy i telefony zachęcające do spotkań, oferujące pakiet badań i pulsoksymetry.
Zobacz wideo

Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Katowicach, w ostatnich dniach do Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych dzwonią ludzie zaniepokojeni telefonami, jakie dobierają od konsultantów telefonicznych. Osoby dzwoniące mówią, że telefonują z urzędu marszałkowskiego i zapraszają na spotkanie w celu odbioru pulsoksymetru w ramach akcji "Zdrowe Śląskie".

- Maili i telefonów w tej sprawie otrzymujemy w ciągu ostatnich dni bardzo dużo. Ktoś wykorzystuje dawne hasło, którym województwo śląskie promowało działania prozdrowotne do roku 2018 - powiedziała dyrektor Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych Joanna Stynwak. - Informujemy, że w chwili obecnej nie prowadzimy działań pod takim hasłem. W dobie pandemii nie zapraszamy ludzi na zorganizowane spotkania, przeciwnie - zachęcamy, by, o ile to możliwe, zostawali w domach. Z treści maili wnioskujemy, że ktoś kieruje swoje działania do osób starszych. Nie mamy z tą akcją nic wspólnego - dodała.

Z urzędem skontaktowała się m.in. pani Małgorzata: "Dzisiaj odebrałam telefon w ramach programu 'Zdrowe Śląskie'. Telefon został wykonany z numeru 41 33 67 412, kierunkowy wskazuje na dzwoniącego z Kielc. Od dziewięciu lat nie mieszkam w województwie śląskim. Nie brałam udziału w ankiecie dotyczącej mieszkańców tego województwa" - poinformowała urzędników.

TOK FM PREMIUM