Policja szuka świadków katastrofy budowlanej w Rybniku. "W kamienicy były osoby pod wpływem alkoholu"

Część osób przebywających w kamienicy w Rybniku przed jej zawaleniem była pod wpływem alkoholu - informuje policja. Szuka też świadków z nagraniami czwartkowej katastrofy budowlanej.
Zobacz wideo

W czwartek około południa runęła ściana zabytkowej kamienicy przy ul. Sobieskiego w Rybniku. W budynku trwał remont, miała tam powstać nowa restauracja. Pracownicy firmy budowlanej akurat mieli w tym czasie przerwę i nikomu nic się nie stało. Ratownicy z psami nie natrafili na trop ludzi w gruzowisku. 

Nadzór budowlany informuje, że przyczyną katastrofy były prowadzone wewnątrz prace. Prawdopodobnie zniszczony budynek można będzie jednak odbudować. 

Rzeczniczka policji z Rybnika asp. Bogusława Kobeszko poinformowała, że "część osób będąca w kamienicy była pod wpływem alkoholu". - Sprawdzamy, w jakim charakterze przebywali oni na terenie budynku - podała.

Policjanci szukają też świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają nagrania z katastrofy. Wszystkie takie osoby proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, numer telefonu: 47 85 572 55 lub Wydziałem Kryminalnym: 47 85 572 80.

TOK FM PREMIUM