Sanepid szuka osób, które były na mszy w Sułowie. Wszyscy księża są zakażeni koronawirusem

Sanepid w Miliczu na Dolnym Śląsku szuka osób, które 12, 13 i 14 marca przyjmowały komunię świętą podczas mszy w kościele w Sułowie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u wszystkich księży z tej parafii.
Zobacz wideo

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Miliczu zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu osób przyjmujących komunię podczas mszy świętej sprawowanej w dniach 12 i 13 marca 2021 r. w godz. 7 i 17 oraz 14 marca 2021 r. w godz. 7, 10, 12, 17 w kościele w Sułowie przy ul. Kościelnej. Osoby te są proszone o kontakt z infolinią 22-25-00-115" napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej gminy Milicz.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u wszystkich księży z tej parafii. Małgorzata Magdzińska z sanepidu w Miliczu powiedziała PAP, że zdecydowano się na opublikowanie takiego komunikatu w mediach, ponieważ trudno ustalić wszystkie osoby, które mogły wziąć udział w tych nabożeństwach.

Położony w dolinie Baryczy nad Stawami Milickimi Sułów to popularne miejsce na weekendowe wyjazdy między innymi dla wielu wrocławian. Sporo mieszkańców spoza gminy ma tam domki letniskowe.

DOSTĘP PREMIUM