Czeka nas najcieplejszy dzień od początku roku. Na Wielkanoc prognozy nie są już takie dobre

Środa będzie najcieplejszym dniem od początku tego roku. Na dużym obszarze kraju temperatura osiągnie około 20 st. Celsjusza - powiedział PAP synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek. Dodał, że najcieplej powinno być w Zielonej Górze - około 22 st. C.
Zobacz wideo

Szymon Ogórek w rozmowie z PAP poinformował, że środa będzie pogodna. - Będzie chyba nawet najcieplejszym dniem w ciągu miesiąca, a nawet od początku roku. W środę jedynie krańce południowo wschodnie mogą być jeszcze pochmurne. Na pozostałym obszarze pogodnie, zwłaszcza na zachodzie najwięcej słońca - podkreślił.

Wskazał, że w środę jest szansa, że na dużym obszarze kraju - na południowym zachodzie, zachodzie, w centrum oraz na południu temperatura osiągnie 20 stopni. - Na Dolnym Śląsku i ziemi lubuskiej będzie nieco powyżej 20 stopni - zaznaczył.

- W najchłodniejszych miejscach na Podkarpaciu, w rejonie Przemyśla i Sanoka będzie nieco poniżej 15 stopni Celsjusza. W Zakopanem również 15 stopni. A najcieplejszym miejsce będzie Zielona Góra, gdzie termometry wskażą 22 stopnie - tłumaczył. Przekazał, że wiatr w ciągu dnia będzie na ogół słaby, miejscami umiarkowany.

Pogoda na Wielkanoc

Ciepło pozostanie z nami do czwartku. Pod koniec tygodnia zmiana pogody; czeka nas spływ zimnego powietrza z północy i ponownie powróci chłodniejsza aura wraz z opadami deszczu ze śniegiem, a lokalnie samego śniegu.

W od piątku Polska będzie pomiędzy wyżem nad Atlantykiem a niżem znad Rosji i ta sytuacja sprzyjać będzie spływowi nad nasz kraj zimnego powietrza z północy. Czeka nas zatem zdecydowane ochłodzenie. W ciągu dnia temperatura od 4 do 12 stopni C., a w nocy może spaść lokalnie nawet do -3 stopni C.

W piątek i sobotę zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu a na Pomorzu, w rejonach podgórskich i gdzieniegdzie na wschodzie kraju, także deszczu ze śniegiem i lokalnie samego śniegu.

DOSTĘP PREMIUM