Naczelna TV Republika Dorota Kania wchodzi do zarządu Polska Press. Paweł Fąfara odwołany

Dorota Kania weszła do zarządu Polska Press - poinformował Presserwis. Wydawnictwo Polska Press w marcu zostało przejęte przez koncern PKN Orlen.
Zobacz wideo

Na stronie Press.pl czytamy również, że "odwołany z zarządu Polska Press został Paweł Fąfara".

Nowa członkini zarządu wydawnictwa Dorota Kania związana była do tej pory z prawicowymi mediami. W maju 2017 roku została redaktor naczelną Telewizji Republika, na którym to stanowisku zastąpiła Tomasza Terlikowskiego. Związana jest także m.in. z "Gazetą Polską", "Gazetą Polską Codziennie" i portalem niezalezna.pl.

PKN Orlen w grudniu ogłosił, że przejmuje grupę Polska Press, a co za tym idzie staje się właścicielem 20 dzienników regionalnych, blisko 120 lokalnych tygodników i 500 witryn internetowych. Koncern chwalił się, że dotrze dzięki temu do ponad 17 milionów użytkowników.

UOKiK w lutym zgodził się na całą transakcję, stwierdzając, że działalność uczestników koncentracji się nie pokrywa, a transakcja nie zagraża konkurencji.

Ostateczną umowę podpisano 1 marca 2021 roku i od tego momentu paliwowy gigant stał się formalnym właścicielem wydawnictwa Polska Press. Wtedy też z zarządu wydawnictwa odeszła prezes Dorota Stanek (złożyła rezygnację ze stanowiska), która była związana z nim od 1996 roku, a od 2004 zajmowała funkcję prezesa. 

TOK FM PREMIUM