Kard. Kazimierz Nycz zasłabł w czasie mszy. Trafił do szpitala

Podczas mszy św. Krzyża w archikatedrze warszawskiej kard. Kazimierz Nycz zasłabł. Został przewieziony do szpitala na badania diagnostyczne.
Zobacz wideo

Archidiecezja warszawska podała, że mszę świętą kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. - Ksiądz kardynał Nycz tradycyjnie przewodniczył Mszy św. Krzyżma. Od początku było widać, że źle się czuje. Zasłabł niedługo po rozpoczęciu mszy, w trakcie modlitwy nazywanej kolektą - powiedział ksiądz Przemysław Śliwiński w rozmowie z "Gazetą Stołeczną".

Archidiecezja Zwróciła się też z prośbą o modlitwę za kard. Nycza. - Kardynał jest pod opieką lekarzy w jednym z warszawskich szpitali, przechodzi badania. O jego stanie zdrowia poinformujemy, jak tylko będzie to możliwe. Prosimy o modlitwę - napisał na Twitterze ks. Śliwiński. 

Moment zasłabnięcia kardynała widać na nagraniu z transmisji mszy. Widać na nim wyraźnie, że kard. Nycz bardzo źle się poczuł. (od 9:45)

 

Kim jest kardynał Kazimierz Nycz?

Kard. Kazimierz Nycz w tym roku skończył 71 lat. Ukończył Metropolitalne Seminarium Duchowne w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk bp. Juliana Groblickiego 20 maja 1973 r. w Kaniowie. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Elżbiety w Jaworznie-Szczakowej, a następnie w parafii pw. św. Małgorzaty w Raciborowicach. Był biskupem pomocniczym krakowskim (1988-2004) i biskupem diecezjalnym koszalińsko-kołobrzeskim (2004-2007). Organizował trzy ostatnie pobyty Jana Pawła II w Krakowie podczas pielgrzymek Ojca Świętego do ojczyzny.

Od 2007 r. sprawuje funkcję metropolity warszawskiego. W 2010 r. papież Benedykt XVI mianował go kardynałem, a w 2014 r. papież Franciszek powołał go na członka Papieskiej Rady ds. Kultury.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM