Mateusz Morawiecki przeprasza za słowa o pandemii. "Nie mogę cofnąć czasu"

Premier Mateusz Morawiecki w życzeniach wielkanocnych przeprosił za swoje słowa o tym, że wygrywamy z epidemią. Wytłumaczył, że "patrzył wtedy z nadzieją na spadającą liczbę zakażeń".
Zobacz wideo

- Rzeczywistość epidemiczna nieraz okazała się bardziej skomplikowana niż moje nadzieje. Jeszcze latem wszyscy wierzyliśmy, że ani pandemia, ani obostrzenia nie wrócą do nas na taką skalę. Ja również z nadzieją patrzyłem na spadające wówczas liczby zakażeń - powiedział premier Mateusz Morawiecki. To oczywiście dotyczy, jego wypowiedzi z lata, z kampanii wyborczej, kiedy mówił, że wirus jest w odwrocie.

– Nie mogę cofnąć czasu, ale sam też bym dzisiaj pewne kwestie opisywał inaczej. Dlatego dziś za te momenty chcę państwa przeprosić, z nadzieją, że ten gest pojednania będzie nam towarzyszył w nadchodzących trudnych tygodniach - powiedział w piątek w nagraniu opublikowanym z okazji świąt na Facebooku.

Zaapelował też o ostrożność w czasie świąt. – Niestety, po raz drugi spędzimy Święta Wielkanocne w cieniu pandemii. Jesteśmy dziś w najtrudniejszym momencie walki z koronawirusem. Dlatego chciałbym się zwrócić do państwa z apelem. Pozostańmy w te święta w domu - powiedział. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM