Szczęśliwy finał poszukiwań 8-letniej Małgosi. "Rano jedna z mieszkanek zauważyła dziewczynkę i zaopiekowała się nią"

Zakończyły się poszukiwania zaginionej 8-letniej Małgosi z podwrocławskiego Kiełczowa, która poszukiwana była od piątkowego popołudnia. Dziewczynka cała i zdrowa wróciła do rodzinnego domu.

8-latka wyszła sama z domu w piątek, między godziną 15 a 17. Rodzice poprzez kilka godzin próbowali znaleźć dziecko na własną rękę, kiedy nie przyniosło to rezultatów zawiadomili policję. - Natychmiast przystąpiliśmy do poszukiwań, ogłoszono alarm dla jednostki terenowej, ściągnięto dodatkową liczbę policjantów do pracy. Wszyscy policjanci z Wrocławia i powiatu wrocławskiego zostali poinformowani o zaginięcia dziecka - mówił w sobotę rano PAP rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak.

Poszukiwania były prowadzone przez całą noc i kontynuowane rano. W akcji poszukiwawczej brała udział policja wraz z psami tropiącymi, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy. Łącznie przeszukano kilkanaście hektarów terenu w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka.

Jak poinformował PAP rzecznik wrocławskiej policji, dziewczynka odnalazła się i jest już w rodzinnym domu w Kiełczowie. - Jedna z mieszanek uprawiających poranny jogging zauważyła dziewczynkę i zaopiekowała się nią. Poprosiła jednego z kierowców i razem podwieźli 8-latkę do miejsca jej zamieszkania, bo oboje wiedzieli, że dziecko jest poszukiwane - powiedział. Dodał, że okoliczności zaginięcia dziewczynki są obecnie wyjaśniane przez policjantów.

TOK FM PREMIUM