Były tańce i disco-polo, a potem zwolnienia. Pracownicy ukarani za zorganizowanie "wieczoru panieńskiego"

Dyscyplinarne zwolnienie, rozwiązanie umów o pracę oraz kary finansowe - takie konsekwencje ponieśli pracownicy jednego z zakładów produkcyjnych koło Gostynia, którzy zorganizowali na jego terenie "wieczór panieński". Imprezę urządzono przed rozpocząciem pracy.
Zobacz wideo

Sprawę opisał lokalny serwis gostyn24.pl. Tam też opublikowano nagrania z zabawy zorganizowanej w zakładowej hali 11 kwietnia przez pracowników dla jednej z pracownic. Jak informował serwis, przebywająca w jednej z hal produkcyjnych, kilkunastoosobowa grupa osób, jeszcze przed rozpoczęciem pracy postanowiła urządzić "wieczór panieński" swojej koleżance ze zmiany. "Był tort z penisem, welon, balony i diabelskie rogi. Nie zabrakło tańców, kółeczek i głośnej muzyki disco polo" - ustalili lokalni dziennikarze. 

Jak się okazało, w związku ze zdarzeniem dyscyplinarnie zwolnienie otrzymała osoba pełniąca obowiązki brygadzisty, z pozostałymi pracownikami biorącymi udział w panieńskim wieczorze rozwiązano umowy o pracę. Wszyscy obserwatorzy, którzy nie mieli w tym czasie założonych maseczek, zostali pozbawieni dniówek.

Serwis zacytował też pismo wystosowane przez zarząd firmy. "Wydarzenie jest absolutnym złamaniem podstawowych obowiązków pracowników oraz zasad, które wdrożyliśmy dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Jest również pokazaniem braku szacunku do tych wszystkich, którzy ciężko i sumiennie pracują w tych trudnych warunkach" - napisano w cytowanym dokumencie.

DOSTĘP PREMIUM