Dziś załamanie pogody. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem, wiatrem i burzami

W niedzielę czeka nas niebezpieczna aura. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia - nawet II stopnia - przed intensywnymi opadami deszczu z burzami i przed silnym wiatrem.
Zobacz wideo

Według meteorologów najwięcej deszczu może spaść w niedzielę na Pomorzu. Dla części tego regionu (powiat gdański i Gdańsk, a także pow. starogardzki, tczewski, kwidzyński, sztumski, malborski i nowodworski) wydano ostrzeżenie II stopnia.

Od godz. 11.00 z dużym prawdopodobieństwem prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, a ich wysokość - od niedzieli do poniedziałku rano - może wynieść od 30 mm do 60 mm.

Alert pierwszego stopnia przed silnymi lub intensywnymi opadami deszczu, występującymi miejscami burzami i silnym wiatrem obowiązuje w niedzielę w województwach łódzkim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, opolskim i w części woj. wielkopolskiego.

Opady mogą osiągnąć miejscami 50-60 mm. Porywy wiatru lokalnie mogą osiągnąć do 90 km/h. Opadom deszczu może towarzyszyć grad.

Jeśli chodzi o burze, te będą się rozwijać od wczesnych godzin popołudniowych. Największe zagrożenie ich wystąpienia obowiązuje w południowo-wschodniej Polsce. 

TOK FM PREMIUM