Dziś załamanie pogody. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem, wiatrem i burzami
Według meteorologów najwięcej deszczu może spaść w niedzielę na Pomorzu. Dla części tego regionu (powiat gdański i Gdańsk, a także pow. starogardzki, tczewski, kwidzyński, sztumski, malborski i nowodworski) wydano ostrzeżenie II stopnia.
Od godz. 11.00 z dużym prawdopodobieństwem prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, a ich wysokość - od niedzieli do poniedziałku rano - może wynieść od 30 mm do 60 mm.
Alert pierwszego stopnia przed silnymi lub intensywnymi opadami deszczu, występującymi miejscami burzami i silnym wiatrem obowiązuje w niedzielę w województwach łódzkim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, opolskim i w części woj. wielkopolskiego.
Opady mogą osiągnąć miejscami 50-60 mm. Porywy wiatru lokalnie mogą osiągnąć do 90 km/h. Opadom deszczu może towarzyszyć grad.
Jeśli chodzi o burze, te będą się rozwijać od wczesnych godzin popołudniowych. Największe zagrożenie ich wystąpienia obowiązuje w południowo-wschodniej Polsce.
-
Paweł Śpiewak nie żyje. Znany socjolog miał 71 lat. "Postać wieloformatowa"
-
Leszek Miller o wysokim poparciu dla PiS-u: Zdemoralizowana władza demoralizuje społeczeństwo
-
Marcin W. w rękach policji. Jest podejrzany o zabójstwo dwóch osób
-
"Drastyczne" rekolekcje w Toruniu. "Żadna fundacja tego nie zrobiła, a w kościele dzieci to widziały"
-
"Rząd przygotował na nas pułapkę". Polonia w Londynie zrobiła eksperyment. Chodzi o wybory
- Wypadek radiowozu z nastolatkami. Są zarzuty. Giertych: Nie udało się sprawy przekręcić
- Inflacja w marcu 2023. Są najnowsze dane GUS i prognozy ekonomistów: To początek trendu dezinflacyjnego
- Zmiany w Kodeksie pracy 2023 zaczną obowiązywać już w kwietniu. Sprawdź szczegóły
- "Gangster w otoczeniu komendanta Szymczyka". Szef policji pozywa dziennikarza "Gazety Wyborczej"
- Wolał iść do więzienia niż ogrzewać dom. Poszukiwany 52-latek sam zadzwonił na policję