Zmarła 3-letnia dziewczynka ugodzona nożem. Policja zatrzymała jej 26-letnią matkę

W jednym z mieszkań w Poznaniu 3-letnia dziewczynka została ugodzona nożem. W ciężkim stanie została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła w czasie operacji. Jak poinformował dyrektor szpitala, dziewczynka miała głęboki uraz serca. Do wyjaśnienia sprawy została zatrzymana 26-letnia matka dziewczynki.
Zobacz wideo

Jak poinformował PAP rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, informację o zdarzeniu policja otrzymała przed godz. 11. - Na miejsce zostały wysłane od razu nasze patrole i służby ratunkowe. Ratownicy zajęli się dzieckiem, natomiast policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia - powiedział Borowiak. Dodał, że dziecko w stanie ciężkim zostało zabrane do szpitala. Do wyjaśnienia zatrzymano 26-letnią matkę dziewczynki. Wiadomo, że kobieta w chwili zatrzymania była trzeźwa. 

Dyrektor naczelny Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu dr n. med. Paweł Daszkiewicz przekazał później, że ranna trzylatka zmarła w trakcie operacji. - Dziewczynka miała głęboki uraz serca. Nie udało się uratować tego dziecka - powiedział. Jak zaznaczył, dziecko trafiło na stół operacyjny zaraz po przewiezieniu do szpitala.

DOSTĘP PREMIUM