Kolejny krok ku luzowaniu obostrzeń. W całej Polsce otwierają się hotele

W całej Polsce można już legalnie odwiedzać hotele - od dziś mogą one otworzyć swoje podwoje, przy zachowaniu limitu 50 procent zajętych pokoi. Ostatni raz w całym kraju tak było pod koniec lutego. Właściciele nie wszystkich obiektów zdecydowali się jednak na otwarcie - część zapowiedziała, że woli jeszcze poczekać.
Zobacz wideo

Przede wszystkim zamknięte pozostają hotelowe strefy spa, jeszcze przez tydzień nie mogą również ruszyć hotelowe restauracje i bary - w żadnej formie, do następnego piątku jedzenie gościom może być dostarczane wyłącznie do pokoju i tylko tym, którzy wynajmą go przynajmniej na dobę.

Część właścicieli obiektów chce więc poczekać właśnie do możliwości otwarcia przynajmniej hotelowych ogródków - taka ma się pojawić w przyszłą sobotę, z kolei za trzy tygodnie legalnie mają zacząć działać restauracje także w czterech ścianach, w tym hotelowe, przy zachowaniu limitu 50-ciu procent stolików dostępnych dla klientów i stosownych odstępów pomiędzy nimi.

Dla wielu spośród tych hotelarzy, którzy przetrwali zeszłoroczny i wiosenny lockdown, to właśnie jest najatrakcyjniejszy moment na otwarcie obiektów, zwłaszcza, że majówkę już stracili, a sezon urlopowy dla branży turystycznej zwyczajowo rozpoczyna się w czerwcu.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM