1,5-roczna dziewczynka wyszła niepilnowana ze żłobka. Zareagował pracownik pobliskiej myjni

Ojciec 1,5-rocznej dziewczynki, która wyszła niepilnowana ze żłobka w Olsztynie, "złożył zawiadomienie w sprawie narażenia dziecka przez opiekunów na bezpośrednią utratę zdrowia i życia".
Zobacz wideo

Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie poinformował PAP, że do tej sytuacji doszło w czwartek ok. 10.30. Wówczas to pracownik myjni samochodowej ujrzał spacerujące chodnikiem bez opieki 1,5-roczne dziecko.

- Wezwał na miejsce policję. W patrolu była policjantka, która otoczyła dziewczynkę opieką. Dziecko było przestraszone, płakało. Policjantka zmieniła dziewczynce pieluchę, prosząc pracownika myjni, by dostarczył środki higieniczne - wyjaśnił Prokopczyk.

Policjanci ustalili, z jakiego żłobka dziecko się oddaliło. Ustalili rodziców i wezwali karetkę, którą maluch pojechał na obserwację do szpitala.

- Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić, w jaki sposób opiekunowie mogli nie zauważyć, że dziecko wyszło z placu zabaw niepilnowane. Sporządzana jest szczegółowa dokumentacja, przepytywane opiekunki. Dziewczynka przeszła kilkaset metrów chodnikiem, gdzie w pobliżu była ulica. Jej ojciec złożył zawiadomienie w sprawie narażenia dziecka przez opiekunów na bezpośrednią utratę zdrowia i życia - poinformował policjant.

TOK FM PREMIUM