Funkcjonariusz ABW wypadł z okna na czwartym piętrze

Rzecznik ABW potwierdził w piątek po południu, że na terenie siedziby agencji w Warszawie doszło do wypadku. Poszkodowany został funkcjonariusz, przewieziono go do szpitala - podał na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Z ustaleń PAP wynika, że mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 10. Mężczyzna wypadł z okna na czwartym piętrze budynku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, umiejscowionego przy ul. Rakowieckiej na warszawskim Mokotowie.

"Dziś na terenie siedziby #ABW w Warszawie doszło do wypadku, w którym poszkodowany został funkcjonariusz Agencji. Rannemu udzielona została pomoc medyczna. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policja i Prokuratura badają okoliczności zdarzenia" - podał Stanisław Żaryn na Twitterze.

"Jak udało się nam ustalić, był to pracownik Departamentu Ochrony Informacji Niejawnych. (...) Według ustaleń o2.pl był to doświadczony oficer. W ABW służył 16 lat, do Agencji trafić miał z policji. 

Z informacji, które uzyskała PAP, wynika, że funkcjonariusz zmarł w szpitalu kilkadziesiąt minut po wypadku. Czynności na miejscu tragedii prowadzone były w obecności prokuratora. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przekazała, że śledczy nie udzielają żadnych informacji o sprawie.

TOK FM PREMIUM