Robert Lewandowski zaszczepiony przeciw COVID-19. Razem z nim 18 innych piłkarzy

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski jest wśród 19 piłkarzy, którzy zaszczepili się we wtorek przeciw COVID-19. Pozostali nie wyrazili takiej chęci, ale kilku z nich ma przeciwciała. Biało-czerwoni przygotowują się w Opalenicy do mistrzostw Europy.

Lewandowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej nie udzielił konkretnej odpowiedzi w sprawie ewentualnego szczepienia, jednak dzień później - jak przekazał PAP rzecznik prasowy i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski - skorzystał po konsultacji z tej możliwości.

- Dziewiętnastu piłkarzy, w tym nasz kapitan, zostało dzisiaj zaszczepionych preparatem Johnson & Johnson. Pozostali nie wyrazili chęci. Przypomnę, że nie było takiego obowiązku. Kilku jednak uzyskało odporność. Mogę powiedzieć, że jest tylko czterech piłkarzy, którzy nie mają przeciwciał - dodał.

Polska przygotowuje się do Euro

W Opalenicy, z wyjątkiem Grzegorza Krychowiaka, są już wszyscy podopieczni Paulo Sousy - czyli 25 zawodników oraz powołany tylko na zgrupowanie bramkarz Radosław Majecki. - Grzegorz dołączy do nas do końca dnia. Jeżeli chodzi o zdrowie piłkarzy, to na ten moment nikt nie zgłasza kontuzji - powiedział team menedżer kadry. O godz. 17 biało-czerwoni przeprowadzą trening na miejscowym boisku.

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i na zakończenie - tydzień później - z Islandią w Poznaniu. 9 czerwca biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju. Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy, które rozpoczną się 11 czerwca, biało-czerwoni zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM