Mężczyzna podejrzany o zabójstwo 18-letniej Magdy przyznał się do winy. 29-latek usłyszał zarzuty

Ciało zaginionej 18-latki odnaleziono w niedzielę w okolicach Kamienia Pomorskiego w województwie zachodniopomorskim. Jak poinformowała prokuratura, do morderstwa przyznał się 29-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzuty. Według lokalnych mediów dopuścił się już gwałtu i morderstwa.
Zobacz wideo

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka potwierdziła, że młoda kobieta, której ciało znaleziono w niedzielę pod Kamieniem Pomorskim to 18-latka z miejscowości Świniec, poszukiwana od kilku dni przez policję.

Jak dodała, teraz w sprawie trwają czynności m.in. z udziałem podejrzanego. - W sprawie został zatrzymany ok. 30-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa - przekazała. Rzeczniczka prokuratury poinformowała, że podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Prokuratura nie udziela jednak na ten temat informacji.

Sprawę skomentował również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. "Głęboko współczuję Rodzinie zamordowanej nastolatki. Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar. Kary muszą być surowe, a nie tylko nieuchronne. Tylko długa izolacja w więzieniu chroni przed psychopatycznymi kryminalistami" - napisał na Twitterze. 

Pierwsze informacje o odnalezieniu ciała kobiety między miejscowościami Sulikowo a Świniec pojawiły się w niedzielę wieczorem. Policja z Kamienia Pomorskiego nie potwierdzała jednak, że chodziło o zaginioną 18-latkę. Jak podaje lokalny portal kamienskie.info, nastolatka poszukiwana była od zeszłego poniedziałku, gdy przyjechała do jednego ze sklepów w Kamieniu Pomorskim na skuterze. Od tamtego momentu ślad po dziewczynie zanikł. 

Dalej czytamy, że w sprawie zatrzymano dwóch podejrzanych. Jedna osoba została uznana za niewinną, natomiast drugim podejrzanym był 29-letni Dawid J., z którym zaginiona Magda widziana była po raz ostatni. "Podejrzany, który 15 lat temu zgwałcił i udusił swoją koleżankę, zaprzeczył w trakcie przesłuchania, że ma coś wspólnego z zabójstwem" - czytamy.

Jak podaje portal, dzisiaj ma stanąć przed sądem, który zdecyduje o jego aresztowaniu. 

TOK FM PREMIUM