Korki na Zakopiance i trasach znad morza. Polacy wracają z długiego weekendu

Turyści, którzy w niedzielę wracają spod Tatr, utknęli w kilometrowych korkach na Zakopiance. Ok. południa podróż z Zakopanego do obwodnicy Krakowa zajmowała około trzech godzin.
Zobacz wideo

Z utrudnieniami kierowcy muszą się liczyć już na odcinku Nowy Targ Rabka i dalej przy zjeździe z dwupasmówki w Skomielnej Białej. Można wybrać i drogę alternatywną z Zakopanego przez Czarny Dunajec, jednak tam też panuje wzmożony ruch samochodowy.

Korki na bramkach na A1

Kolejki tworzą się przed bramkami wyjazdowymi z płatnego odcinka autostrady A1 w Nowej Wsi koło Torunia w kierunku Łodzi. Czas oczekiwania wynosi powyżej 15 minut - poinformowało w niedzielę Centrum Kontroli Ruchu na A1. Korki w Nowej Wsi powstają wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzą się przed bramkami wjazdowymi zwykle przed i na początku tzw. długich weekendów oraz w wakacje, gdy podróżni udają się nad morze. Później zatory powstają przed bramkami wyjazdowymi na koniec wolnych dni, gdy trwają powroty z wypoczynku.

Północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia jest płatny, przejazd dalszą częścią trasy w kierunku Łodzi jest darmowy.

Polacy wracają z wybrzeża

Ok. 9-kilometrowy zator utworzył się na drodze A6 znad morza - poinformował w niedzielę szczeciński oddział GDDKiA. Korek spowodowany jest dużym natężeniem ruchu i przebudową na węźle Szczecin Kijewo. Zator utworzył się przed węzłem Szczecin Kijewo, pomiędzy węzłem Kliniska a węzłem Szczecin Podjuchy - poinformował w niedzielę dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Drogowcy zalecają objazdy - dla kierowców jadących od strony Koszalina przez węzeł Nowogard Północ (dw 106), Stargard i Pyrzyce (dw 122) - do węzła Pyrzyce. Kierowcy jadący od Świnoujścia mogą wybrać drogę przez Goleniów Północ (S6), węzeł Goleniów Lotnisko (dw 113), Maszewo (dw 106), Stargard, Pyrzyce (dw 122) i również do węzła Pyrzyce.

Zatory na autostradzie A4

Jak poinformował w niedzielę dyżurny dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z powodu zwiększenia natężenia ruchu drogowego na autostradzie A4 przed Punktem Poboru Opłat w Karwianach pod Wrocławiem utworzyły się zatory w obie strony. - W stronę Katowic korek ma ponad 2 km, a w stronę Zgorzelca już ponad 6 km - podał dyżurny.

Ruch w stronę granicy państwa z Niemcami z powodu powrotów z Górnego Śląska będzie jeszcze wzrastał - podano w komunikacie.

DOSTĘP PREMIUM