W Warszawie odsłonięto drugi mural Kory. "Jej muzyka jest ponadczasowa"

W dniu 70. rocznicy urodzin Kory, na warszawskich Bielanach odsłonięty został nowy mural poświęcony zmarłej trzy lata temu artystce.
Zobacz wideo

Mural przedstawia białowłosą Korę w otoczeniu czerwonych róż. Znajduje się na ścianie budynku przy ul. Żeromskiego 44/50. Zaprojektował go ilustrator i grafik Tomasz Majewski, a wykonało Good Looking Studio. 

Powstanie muralu już kilka tygodni temu zapowiedział Grzegorz Pietruczuk - burmistrz dzielnicy Bielany, w której mieszkała artystka. "Muzyka Kory jest ponadczasowa. Nie ma chyba nikogo, kto nie zna 'Krakowskiego spleenu', 'Róży' czy 'Wyjątkowo zimnego maja', które artystka nagrała z grupą Maanam. Tak samo nie ma chyba nikogo, kto nie zna Krystyny Sienkiewicz. Jej kreacje aktorskie bawią kolejne pokolenia, a film "Rzeczpospolita babska" ma status kultowego. Obie artystki mieszkały na Bielanach. I to przy tej samej ulicy Płatniczej" - pisał.

Odsłonięcie muralu nieprzypadkowo odbyło się we wtorek 8 czerwca - tego dnia obchodzona jest 70. rocznica urodzin Kory. Oprócz samego odsłonięcia muralu, podczas uroczystości zasadzono 320 krzewów róż. 

Kora, czyli Olga Sipowicz, primo voto Jackowska, była jedną z najbardziej znanych polskich wokalistek rockowych i autorek tekstów, jedną z założycielek i liderką Maanamu. W ostatnich latach życia zmagała się z chorobą nowotworową. Zmarła 28 lipca 2018 r. w wieku 67 lat.

To nie pierwszy w stolicy mural  poświęcony Korze, pierwszy zobaczyć można przy ul. Nowy Świat 18/20, na tyłach Pałacu Branickich.

TOK FM PREMIUM