Kobieta zakuta w kajdanki na oczach 9-letniej córki. Za brak maseczki

- W trakcie obezwładniania używano wobec mnie bardzo dużo siły, byłam ciągnięta za kark - mówi kobieta w rozmowie z echodnia.eu. Powodem interwencji funkcjonariuszy był prawdopodobnie brak maseczki. Kobieta przekonuje, że nie ma obowiązku jej noszenia z powodów zdrowotnych.
Zobacz wideo

Relację kobiety opublikowało „Echo Dnia". Do interwencji policji doszło w niedzielę, 13 czerwca. Jak relacjonowała, kiedy wychodziła ze stacji paliw w Kostomłotach II w podkieleckiej gminie Miedziana Góra, zatrzymali ją policjanci i kazali jej się wylegitymować. Według kobiety chodziło o brak maseczki - odmówiła podania danych i argumentowała, że nie popełniła przestępstwa. Z jej relacji wynika, że została rzucona na maskę samochodu i zakuta w kajdanki, a świadkiem całego zdarzenia była jej 9-letnia córka.

- W trakcie obezwładniania używano wobec mnie bardzo dużo siły, byłam ciągnięta za kark – powiedziała kobieta w rozmowie z echodnia.eu. Dodała, że dziecko było "roztrzęsione" widokiem tego co się działo.

Po tym jak kobieta ostatecznie podała swoje dane, policjanci pozwolili jej wyjść z radiowozu. W rozmowie z mediami tłumaczyła, że nie chciała się wylegitymować, bo nie podano jej powodu. Dodała też, że nie ma obowiązku noszenia maseczki ze względu na problemy zdrowotne.

Jak poinformowało echodnia.eu kobieta zgłosiła się następnie do szpitala i poddała się obdukcji. Z relacji bohaterki artykułu wynika, że miała zwichnięty nadgarstek, krwawe podbiegnięcia na ramionach i skręcenie więzadeł w kolanach, a szpital zawiadomił o wszystkim policję.

Policja zbada sprawę

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Karol Macek, który zbadał sprawę, potwierdził, że funkcjonariusze faktycznie podjęli interwencję i wyjaśnił, że była ona spowodowana niestosowaniem się 32-latki do przepisów sanitarnych.

Kobieta złożyła zawiadomienia w związku z zachowaniem policjantów. Sprawa została przekazana do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

DOSTĘP PREMIUM