Gwałtowna burza nad Warszawą. Alert RCB dla wschodniej części kraju

Gwałtowna burza nad Warszawą. Jak informuje IMGW, w pół godziny na Bielanach spadło 37,4mm. "To jest połowa normy miesięcznej dla czerwca".

Burza nad Warszawą zaczęła się ok. 9. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, opady w ciągu 30 min. na warszawskich Bielanach (w tej dzielnicy siedzibę ma IMGW) "wyniosły 37,4mm (z tego w ciągu 10 min prawie 20mm)". "To jest połowa normy miesięcznej dla czerwca" - czytamy.

Wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka poinformowała, że nieprzejezdna jest część Wisłostrady. Na pisała na Twitterze, że na wysokości Cytadeli Warszawskiej na Żoliborzu działają służby MPWiK. Wodociągowcy na bieżąco odpompowują wodę.

Dyżurny miasta przekazał ponadto PAP, że podtopiony był też odcinek S8 i ulica Płochocińska na Białołęce.

Burze cały czas groźne

Tylko o godz. 10 stołeczna PSP odebrała ponad 50 zgłoszeń. - Dotyczą one przede wszystkim zalanych piwnic, garaży podziemnych -poinformował TOK FM kapitan Wojciech Kapczyński. Strażacy usuwają też powalone przez silny wiatr drzewa.

Najtrudniejsza sytuacja jest na Żoliborzu i Bielanach. Służby poinformowały, że zamknięte zostało jedno z wejść do metra na stacji Młociny.

Na całym Mazowszu strażacy interweniowali ponad 100 razy.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. Alert dotyczy wschodniej części Polski.

DOSTĘP PREMIUM