Jest decyzja Zbigniewa Bońka ws. trenera reprezentacji Paulo Sousy

Prezes PZPN Zbigniew Boniek na konferencji prasowej wyraził nadzieję, że trener Paulo Sousa wprowadzi biało-czerwonych do mistrzostw świata w 2022 roku. - Reprezentacja Polski zasługuje na to, aby grać na wielkich imprezach - podkreślił.
Zobacz wideo

- Paulo Sousa jest bardzo dobrym trenerem, pociągnął za sobą zawodników. Takiego zgrupowania pod względem pracy nie pamiętam. To była zupełnie inna drużyna - tłumaczył Boniek, który dodał, że Portugalczyk jest trenerem o wielkim doświadczeniu i wie, czego polskiej drużynie potrzeba.

Jak podkreślił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, "wymiana trenera i zatrudnienie Sousy nie było błędem". Tymczasem bilans portugalskiego szkoleniowca, który w styczniu zastąpił Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera biało-czerwonych, to jedna wygrana - z Andorą w kwalifikacjach mistrzostw świata - w ośmiu występach. Poza tym cztery remisy i trzy porażki.

W środę Polacy odpadli z mistrzostw Europy. W trzech spotkaniach wywalczyli jeden punkt, zajęli ostatnie miejsce w grupie E i razem z siedmioma innymi zespołami zakończyli udział w turnieju. Na inaugurację ulegli Słowacji 1:2, następnie zremisowali 1:1 z Hiszpanią, natomiast na zakończenie zmagań grupowych przegrali 2:3 ze Szwecją.

Prezes PZPN uważa, że na mistrzostwach Europy reprezentacja nie osiągnęła oczekiwanego wyniku. - Wielka impreza zawsze kiedyś się kończy, ale mieliśmy nadzieję, że dla nas skończy się trochę później" – powiedział. - Nie jestem odpowiedzialny za formę jednego czy dwóch zawodników, tylko za całokształt. Porażka nigdy nie jest pozytywna, ale za dwa miesiące czekają nas kolejne mecze w ramach eliminacji mistrzostw świata i trzeba z optymizmem iść do przodu. Polska piłka pod wieloma względami bardzo się rozwinęła, jednak na wielkich turniejach nie osiągamy tego, co chcemy" – podsumował Zbigniew Boniek.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM