Wypadek w Elżbietowie. Zderzenie osobówki z cieżarówką. Nie żyje pięć osób, w tym trójka dzieci

Tragiczny wypadek w Elżbietowie w powiecie sochaczewskim. Osobówka zderzyła się z samochodem ciężarowym. Nie żyje pięć osób, w tym troje dzieci.

Do wypadku doszło na drodze lokalnej łączącej drogę nr 90 z drogą nr 50. W zderzeniu brały udział samochód osobowy i auto ciężarowe. Jak przekazała PAP mł.asp. Aleksandra Calik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, "ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym marki skoda wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu samochodem ciężarowym, który jechał drogą z pierwszeństwem przejazdu". - Wszystkie osoby jadące samochodem osobowym, dwie osoby dorosłe i trójka dzieci zginęły na miejscu - dodała.

Jak poinformował st. kpt. Rafał Krupa ze straży pożarnej "w przypadku jednego z dzieci podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową, niestety nie przyniosła ona efektu". - Lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdziła zgon - dodał strażak.

Policja nie potwierdza czy osobówka jechała rodzina. - Dzieci były małe, w wieku szkolnym - zaznaczyła mł.asp. Aleksandra Calik. Jak dowiedział się nieoficjalnie PAP, dzieci, które zginęły w wypadku miały od 4 do 14 lat.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Badanie przeprowadzone na miejscu wykazało, że jest trzeźwy. Jednak, jak zaznacza policjantka, "od obydwu kierujących została pobrana krew do badań". Strażacy zabezpieczyli zbiornik z paliwem w ciężarówce, z którego wypływało paliwo.

Policjanci prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

DOSTĘP PREMIUM