Dzień Psa. "Zdobywamy przyjaciela, a nie rzecz". Jak przygotować się do adopcji psa? [WIDEO]

Myślicie o adopcji psa, ale nie wiecie, jak się do tego zabrać? Obawiacie się, że nie dacie sobie rady albo utkniecie gdzieś w procedurach? Spokojnie. To wcale nie jest takie skomplikowane. Obchodzony właśnie dziś Dzień Psa to najlepszy moment na to, by o adopcji nie tylko "myśleć", ale na serio się za nią zabrać. Podpowiadamy, jak zacząć i co koniecznie wziąć pod uwagę.

1 lipca to dzień, w którym wszyscy psiarze i psiary chętniej niż zwykle umieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia swoich czworonożnych przyjaciół, zabierają je na dłuższe spacery, częstują smakołykami czy kupują prezenty. I dobrze. Dzień Psa należy świętować - najlepiej nie tylko dziś!

Niestety nie wszystkie psy mają to szczęście, że swoje święto mogą obchodzić w bezpiecznym domu, u boku kochanego człowieka. Wiele z nich siedzi samotnie w schroniskowych boksach, tęskniąc i wypatrując kogoś, kto zainteresuje się ich marnym psim losem.

Adoptować bezdomne zwierzęta warto! Jak? Świadomie.

- Pamiętajmy, że nie bierzemy rzeczy, która za tydzień czy miesiąc może nam się zepsuć, ale przyjaciela, którego bierzemy na całe życie i za którego zawsze będziemy odpowiedzialni - mówi Karolina Wiśniewska, dziennikarka tokfm.pl i wolontariuszka w schronisku.

Podpowiadamy - krótko i konkretnie - jak przygotować się do adopcji psa, na jakie pytania odpowiedzieć sobie przed podjęciem decyzji i co wziąć pod uwagę dokonując wyboru naszego czworonożnego towarzysza.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM