"Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami i pozostaniemy niezależni" - zarząd TVN odpowiada na plany PiS-u

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji - zgłosiła go grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zapisy uderzają bezpośrednio w telewizję TVN. Teraz odniósł się do nich zarząd telewizji.

"Dla TVN najważniejsi są widzowie i ich prawo do rzetelnej, sprawdzonej informacji. To w ich imieniu nasi dziennikarze zadają pytania i od ponad 20 lat patrzą na ręce każdej władzy.

W nocy przedstawiono projekt ustawy, którym usiłuje nam się zamknąć usta, a widzów pozbawić prawa do wyboru. Pod pozorem walki z obcą propagandą próbuje się ograniczyć wolność mediów. Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami i pozostaniemy niezależni, działając w imieniu naszych widzów" - napisał zarząd TVN w oświadczeniu odnoszącym się do projektu zmiany ustawy o radiofonii i telewizji.

Grupa posłów PiS złożyła w nocy w Sejmie projekt zmian w ustawie o KRRiT. Nowelizacja zakłada m.in., że nie można będzie udzielić - na nadawanie w Polsce - koncesji mediom zależnym od osób albo podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To mogłoby uniemożliwić stacji TVN24 uzyskanie przedłużenia koncesji na nadawanie, bo jej właścicielem jest amerykański koncern. Koncesja tej stacji wygasa już 26 września, nadawca stara się o jej przedłużenie od kilkunastu miesięcy.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM