Przesyłki pocztowe w Biedronce. I kolejne sklepy będą mogły być otwarte w niedziele

Poczta Polska wprowadza możliwość odbioru przesyłek bezpośrednio w sklepach Biedronka - poinformowała spółka. Dzięki dostępności usług pocztowych właściciel sieci Biedronka będzie mógł otwierać wybrane sklepy w niedziele niehandlowe.
Zobacz wideo

Pierwszą siecią sklepów, która zaoferowała klientom usługi pocztowe i w ten sposób mogła prowadzić handel również w niedziele niehandlowe, była Żabka. Teraz w jej ślady idzie Biedronka.

Jak donosi portal www.wirtualnemedia.pl, test usługi pocztowej rozpoczął już sklep Biedronka przy ul. Skoroszewskiej 5B w Warszawie. - Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Uruchomienie testu jest sprawdzeniem nowych możliwości biznesowych zgodnych z obecnie obowiązującym porządkiem prawnym. Decyzje dotyczące ewentualnego rozwoju i finalnego kształtu tej usługi podejmiemy po analizie wyników pilotażu - poinformowało portal biuro prasowe sieci Biedronka.

Z kolei Poczta Polska w piątkowym komunikacie prasowym poinformowała, od ponad dwóch lat jej klienci mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych zlokalizowanych w sklepach Biedronka. "Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, spółka wraz z Jeronimo Martins Polska podjęły decyzję o uruchomieniu możliwości odbioru przesyłek bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów" - podała w komunikacie Poczta.

Dodała, że to pilotaż, który realizowany jest z udziałem partnera technologicznego: PointPack. Jak zaznaczył cytowany w komunikacie wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Andrzej Bodziony, państwowy operator pocztowy już teraz posiada największą sieć click&collect w Polsce. "Wraz z partnerami oferujemy klientom ponad 15 tys. punktów odbioru, a w ciągu dwóch lat chcemy rozszerzyć sieć do 20 tys." - podał.

Dodał, że celem strategicznym spółki jest pozycja lidera na rynku kurierskim, który rozwija się dzięki handlowi internetowemu. "Zależy nam na zapewnieniu klientom e-sklepów dogodnych form odbioru zakupów dzięki współpracy z dużymi i znanymi sieciami handlowymi, do których bez wątpienia należą markety Biedronka" – ocenił.

W komunikacie przypomniano, że Poczta Polska jest największym pracodawcą i największą spółką logistyczną w kraju, liczącą 7,6 tys. placówek pocztowych i dysponującą flotą 5 tys. samochodów dostawczych. Jeronimo Martins Polska to właściciel liczącej ponad 3 tys. sklepów Biedronka, a także największy pracodawca prywatny w kraju.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM