Co Andrzej Duda będzie robił na emeryturze? "Poradzę sobie"

- Swoją drugą kadencję chciałbym zakończyć z podniesioną głową - mówi w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek tygodniku "Sieci" prezydent Andrzej Duda.
Zobacz wideo

Dziennikarze "Sieci" przypomnieli, że za prezydentem jest pierwszy rok drugiej kadencji. Zapytali Andrzeja Dudę, czy myśli już o tym, co będzie robił po prezydenturze. 

- Nie zaprzątam sobie tym głowy. Z prostego powodu - mam obawę, że mogłoby to mnie rozpraszać i zaszkodzić mojej służbie prezydenckiej. Człowiek jest tylko człowiekiem, niekoniecznie trzeba się poddawać wszystkim próbom. Robię to, co do mnie teraz należy. A co będzie potem, będziemy się martwić, gdy przyjdzie ten moment - mówił.

- Swoją drugą kadencję chciałbym zakończyć z podniesioną głową. I nawet nie chodzi o to, by różni ludzie na mnie nie krzyczeli ani nie obsypywali wyzwiskami, dzięki czemu zyskują medialny poklask. Takie rzeczy się dzieją, trudno. Ale dla mnie najważniejsze jest to, co czuję - powiedział prezydent. 

- Mam wyższe wykształcenie, nawet doktorat, wiele rzeczy w życiu robiłem. Jestem zdrowy, mam dwie ręce. Poradzę sobie - dodał.

DOSTĘP PREMIUM