Wałbrzych. 13-latek śmiertelnie ugodził nożem byłego partnera swojej matki

W jednym z mieszkań w Wałbrzychu 13-latek śmiertelnie ugodził nożem 29-letniego mężczyznę. Zmarły to były konkubent matki chłopca.
Zobacz wideo

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek po godz. 20. W jednym z mieszkań na terenie Wałbrzycha 13-latek dźgnął nożem 29-letniego byłego konkubenta swojej matki. Mężczyzna zmarł. W chwili zdarzenia w mieszkaniu znajdowała się także matka chłopca oraz dwoje dzieci. 

- Wstępne okoliczności wskazują na to, że został zadany jeden cios nożem w okolice klatki piersiowej. Małoletni po całym zdarzeniu powiadomił pogotowie i policję. Nie mamy informacji, aby 13-latek kiedykolwiek wcześniej dopuścił się czynów karalnych - przekazał PAP Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski. 

Poinformował też, że zmarły mężczyzna, był osobą karaną, m.in. za stosowanie przemocy względem matki chłopca. 29-latek w chwili zdarzenia najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem alkoholu. 

Prokurator Witkowski dodał, że sprawa została przekazana do Sądu Rodzinnego w Wałbrzychu, który zdecyduje o losie chłopca. 

DOSTĘP PREMIUM