Kuria krakowska ukrywała informacje o kapelanie, który miał molestować niepełnosprawną pacjentkę szpitala

Krakowska kuria przez kilka lat ukrywała fakt, że jeden z księży molestował niepełnosprawną starszą kobietę - poinformowało Radio RMF FM. Według ustaleń dziennikarzy wszystko wydarzyło się w 2017 roku w jednym ze szpitali na południu Polski.
Zobacz wideo

Z ustaleń RMF FM wynika, że kapelan codziennie odwiedzał chorych w szpitalu. Pracowników oddziału geriatrycznego zaniepokoiło zachowanie jednej z pacjentek, która po prawie każdej wizycie księdza była pobudzona i opowiadała, że odwiedzał ją szatan.

Kapelan w kwietniu 2017 r. został przyłapany na molestowaniu seksualnym półprzytomnej pacjentki. Dyrekcja szpitala zakazała mu wstępu do placówki. O sprawie została też od razu poinformowana kuria krakowska. Władze szpitala zakazały mu wstępu do placówki, a następnie powiadomiły o wszystkim krakowską kurię.

Jak ustalili dziennikarze, choć kuria odwołała księdza z funkcji kapelana w kilku placówkach medycznych, to nie poinformowała o tym organów ścigania. Zawiadomienie złożono dopiero w lutym 2021 roku, prawdopodobnie pod wpływem nacisków ze strony szpitala, w którym doszło do molestowania.

Prokurator miał już postawić księdzu Kazimierzowi K. zarzuty molestowania seksualnego osoby niepoczytalnej.

DOSTĘP PREMIUM