Odnaleziono ciało starosty płockiego. "Wszyscy mieli nadzieję na cud"

Odnalezione dziś na Wiśle w Płocku ciało mężczyzny to zaginiony w niedzielę, po wywróceniu się łodzi, starosta płocki Mariusz Bieniek - podały policja i władze powiatowe. Poszukiwania starosty trwały od niedzieli. Ciało starosty znaleźli wędkarze ponad 20 km od miejsca wypadku.

- Ujawnione zwłoki to ciało starosty płockiego - przekazała PAP rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska.

Informację o odnalezieniu ciała starosty płockiego podał w komunikacie także samorząd powiatu płockiego. "Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia odnośnie do zaginionego starosty płockiego. Mariusz Bieniek utonął w Wiśle po wypadku, do którego doszło wczesnym wieczorem w dniu 22 sierpnia 2021 r." - przekazało w komunikacie starostwo.

Jak podkreślono w komunikacie, poszukiwania starosty Mariusza Bieńka trwały kilka dni. "Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, mieszkańcy Powiatu Płockiego wszyscy mieli nadzieję na cud. Ten się jednak nie zdarzył. Powiat Płocki pogrążył się w żałobie" - napisano w komunikacie, informującym o śmierci starosty płockiego.

Do wypadku, w którym zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek, doszło w niedzielę wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka. Jak informowała wcześniej straż pożarna, gdy z łodzi wypadło trzech mężczyzn, dwóch z nich wydostało się na brzeg, w tym dzięki pomocy innych osób. Natomiast trzeciego mężczyzny - jak się okazało starosty płockiego - nie udało się odnaleźć, mimo trwającej kilka godzin akcji.

Poszukiwania na Wiśle od miejscowości Świniary w dół Wisły, w kierunku Płocka, kontynuowane w poniedziałek i we wtorek, wznowiono w środę rano. Akcję prowadzone m.in. z udziałem łodzi ochotniczej i państwowej straży pożarnej, a także WOPR i przy użyciu sonarów. Patrolowane były też brzegi rzeki, m.in. przez policję i Straż Miejską.

Kondolencje w związku ze śmiercią starosty złożył marszałek województwa mazowieckiego, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Struzik. "Czasami po prostu brak słów. Trudno uwierzyć, a jeszcze trudniej zrozumieć. Nie sposób się pogodzić. Nagle, zbyt wcześnie odszedł nasz Przyjaciel - Mariusz Bieniek. Starosta Płocki, Ludowiec, oddany regionowi samorządowiec. Wyrazy współczucia dla Rodziny" - napisał na Twitterze Struzik.

Mariusz Bieniek urodził się w 1983 r. Został po raz pierwszy starostą płockim w 2014 r. - wcześniej był burmistrzem Wyszogrodu w powiecie płockim.

TOK FM PREMIUM