Znana wokalistka zatrzymana za jazdę po alkoholu. Miała dwa promile

Mokotowscy policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W organizmie miała dwa promile - poinformował PAP rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Według informacji, do której dotarła PAP, zatrzymana to współzałożycielka oraz wokalistka zespołu Bajm.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na warszawskim Mokotowie, kobieta miała prowadzić swoje BMW. Jechała al. Niepodległości od Piaseczna w kierunku Mokotowa.

Według nieoficjalnych informacji 61-letnia wokalistka zespołu Bajm miała jechać od krawężnika do krawężnika "zygzakiem". Zauważył to jeden z kierowców, który powiadomił policję oraz zablokował P. jazdę na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Batorego.

Jak poinformował PAP rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy, 61-latka została przebadana alkomatem. "Badanie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie" - podał policjant.

- Kobiecie zostało zabrane prawo jazdy, a samochód został przekazany osobie wskazanej - podkreślił podkomisarz.

Po zatrzymaniu współzałożycielka i wokalistka zespołu Bajm została zwolniona do domu. Według informacji PAP 61-latka ma się zgłosić w czwartek na policję, gdzie ma usłyszeć zarzuty prowadzenia w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn może grozić do dwóch lat więzienia.

DOSTĘP PREMIUM