Uczeń zaatakował nauczycielkę podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa. "Trwają czynności wyjaśniające"

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie pobił nauczycielkę. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", do placówki została wezwana policja. Sprawę wyjaśnia również kuratorium.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (3 września) podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa. Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", gdy jeden z uczniów przeszkadzał na zajęciach, nauczycielka wezwała na pomoc pedagoga szkolnego. - Kiedy przyszedł i zaczął rozmawiać z uczniem, dziecko uderzyło nauczycielkę - mówił gazecie dolnośląski wicekurator oświaty Janusz Wrzal. 

Wtedy dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie wezwała policję.

- W tej chwili trwają czynności wyjaśniające. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Głogowie do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich - poinformowała "GW" sierż. szt. Emilia Reguła z głogowskiej policji. 

Sprawę wyjaśnia również kuratorium, które zwróciło się do dyrektora szkoły z prośbą o wyjaśnienia. - Chłopiec ma pewne problemy zdrowotne. Posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nie wiemy jednak, czy szkoła otrzymała tę opinię wcześniej. Wyjaśniamy to - informował wicekurator. 

TOK FM PREMIUM