Piłkarz zasłabł podczas meczu. Dramatyczne chwile na boisku w Opolskiem

W niedzielę, podczas meczu A-klasy między drużynami LZS Kruszyna-Prędocin a LZS Burza Lipki, jeden z piłkarzy zasłabł na boisku. Był reanimowany na murawie. Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrał mężczyznę do szpitala.

Całe zdarzenie opisuje lokalny portal prostozopolskiego.pl. Doszło do niego na boisku w Kruszynie (woj. opolskie). Piłkarz z drużyny LZS Burza Lipki zasłabł w końcowych minutach spotkania, po godzinie 18. Od razu rozpoczęła się akcja reanimacyjna. 

Reanimację sportowca przez pierwsze 15 minut prowadzili strażacy, potem przejęła ją załoga z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która pojawiła się na miejscu. Jak podał mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu, po 45 minutach udało przywrócić się funkcję życiowe piłkarza. 

Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. 

Wydarzenie z Kruszyny przypomina dramatyczne chwile, jakie rozegrały się w czasie meczu Dania-Finlandia na Euro 2020. Christian Eriksen upadł na murawę i stracił przytomność. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby medyczne, konieczna była reanimacja. Po pewnym czasie piłkarz został zniesiony na noszach z boiska.

TOK FM PREMIUM