Małocice. Kierowca z 3,5 promilami alkoholu i trzema zakazami prowadzenia pojazdów zatrzymany przez policję

47-letni kierowca, który prowadził auto, mając 3,5 promila alkoholu oraz miał trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, został zatrzymany w weekend w Małocicach, po tym jak uderzył w bramę jednej z posesji, a następnie w zaparkowany na niej samochód - poinformowała policja.

27566202W sobotę w nocy policjanci wydziału ruchu drogowego dostali zgłoszenie w miejscowości Małocice, w gminie Czosnów. Według zgłoszenia doszło tam do kolizji. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli na jednej z posesji dwa rozbite auta i uszkodzoną bramę.

"47-letni kierowca jednego auta, mieszkaniec Małocic, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w metalową bramę, furtkę i słupek jednej z posesji. Pojazd, którym kierował, przebił się przez ogrodzenie i zatrzymał dopiero na zapakowanym na podwórku samochodzie" - poinformowała policja z Nowego Dworu Mazowieckiego.

"Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 47-latek jest kompletnie pijany, a w wydychanym powietrzu ponad 3,5 promila alkoholu" - przekazano. Mundurowi sprawdzili też mieszkańca gminy Czosnów w policyjnym systemie. Z zapisu wynikało, że 47-latek posiada wydane przez nowodworski sąd, trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyźnie grozi mu za to do pięć lat pozbawienia wolności, grzywna i dożywotnia utrata prawa jazdy.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM