Uchodźcy z Iraku na Podlasiu. RMF: Jedna osoba zmarła z wychłodzenia

Jak informuje RMF FM, w Gibach w województwie podlaskim odnaleziono grupę trzech osób, obywateli Iraku. Mieli przedostać się do Polski z Litwy. Z powodu wychłodzenia jedna osoba zmarła, a dwie trafiły do szpitala.
Zobacz wideo

„W Gibach na Podlasiu odnaleziono grupę trojga obywateli Iraku, którzy przedostali się do Polski z Litwy. Wskutek wychłodzenia jedna osoba zmarła. Dwie zostały przewiezione do szpitala" - napisał na Twitterze dziennikarz RMF24.pl Roch Kowalski.

Jak czytamy na rmf.fm, Irakijczycy przebywali na Podlasiu około 10 kilometrów od granicy z Litwą i prawdopodobnie stamtąd przedostali do Polski.

Nie wiadomo na razie, ile czasu spędzili w okolicznych lasach. Dwie osoby przetransportowano do szpitali.

Policja oficjalnie nie informuje o śmierci imigranta i odsyła dziennikarzy do Prokuratury Rejonowej w Sejnach. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP wynika, że trzej imigranci zostali zauważeni przez mieszkańców, którzy wybrali się na grzyby. Grzybiarze poinformowali o nich policję i pogotowie.

Jak podał PAP dyrektor sejneńskiego szpitala Waldemar Kwaterski, sejneńskie pogotowie zostało w sobotę wezwane do trzech obcokrajowców w okolicy miejscowości Frącki. Dyrektor poinformował, że jedna z osób już nie żyła, zaś dwie kolejne trafiły na szpitalne oddziały ratunkowe do Suwałk i Augustowa.

Imigrant najprawdopodobniej zmarł z powodu wychłodzenia. Na Suwalszczyźnie od kilku dni w nocy temperatura spada do 0 stopni Celsjusza.

Rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska przekazała, że w sobotę 18 września odnotowano 324 próby przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Dodała, że wszystkie zostały udaremnione.

TOK FM PREMIUM