Politycy na imprezie u Roberta Mazurka, zamiast w Sejmie. RMF FM: To jego prywatna sprawa

Dziennikarz Robert Mazurek obchodził urodziny w towarzystwie m.in. polityków - zarówno rządowych, jak i z opozycji. W tym samym czasie większość reprezentantów narodu powinno być w Sejmie. Radio RMF FM, w którym Mazurek prowadzi poranne rozmowy, odcina się od sprawy.

"Fakt" opublikował zdjęcia, na których widać, jak na imprezie urodzinowej Roberta Mazurka bawią się m.in. szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wicepremier Piotr Gliński, Borys Budka i Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej, a także Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski i były minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak zaznacza tabloid, politycy powinni być w tym samym czasie w pracy. - W Sejmie, do niemal pustej sali przemawiał wtedy prezes NIK Marian Banaś - przypomina gazeta. 

Do publikacji dziennika odniósł się na Twitterze sam Mazurek, pisząc: "Zaproś genialnych malarzy, znanych muzyków, tuziny aktorów, dziennikarzy czy prywatnych przyjaciół nie licząc, a zazdrosny (bo niezaproszony) Fakt ci później samych polityków pokaże. No, ludzie, jak tak można?! Żądam drugiej edycji!".

Branżowe pismo "Press" poprosiło o komentarz kierownictwo Radia RMF FM, w którym Robert Mazurek prowadzi "Poranną rozmowę" głównie z politykami. - Dla radia RMF FM najważniejsza jest jakość codziennej rozmowy o 8.02. Nie będziemy oceniać tego, kogo Robert Mazurek zaprasza na swoje urodziny. Jest to jego prywatna sprawa - powiedział Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM i wiceprezes Grupy RMF.

DOSTĘP PREMIUM