Dolnośląskie. Podczas spaceru w lesie mężczyzna znalazł boa dusiciela

Podczas spaceru w lesie na terenie powiatu górowskiego mężczyzna znalazł boa dusiciela. Wąż został odłowiony i oddany pod opiekę emerytowanego policjanta, który prowadzi od lat sklep zoologiczny.
Zobacz wideo

Mężczyzna, który podczas spaceru w lesie natknął się na egzotyczne zwierzę, powiadomił o tym policję. Ta zaś Centrum Zarządzania Kryzysowego, które zorganizowało akcję odłowienia gada.

- Na czas znalezienia stałego domu dla zwierzaka, bądź odszukania jego właściciela, boa został oddany pod opiekę emerytowanego policjanta, który prowadzi w okolicy od lat sklep zoologiczny - poinformowała w poniedziałek asp. szt. Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji. Policjantka dodała, że trwają poszukiwania właściciela gada.

Policja przypomina, że hodowla zwierząt egzotycznych obwarowana jest przepisami. - Warto także pamiętać, iż właściciel zwierzęcia ponosi za nie odpowiedzialność i ma obowiązek nie tylko zapewnić mu dobre warunki bytowania, ale także odpowiednio zabezpieczyć je przed wydostaniem się - wskazują mundurowi.

TOK FM PREMIUM