Skargi na mobbing w warszawskim ratuszu. Trzaskowski zapowiada kontrolę

Na podstawie wymiarów biustu przełożeni w Centrum Obsługi Podatnika w Warszawie mieli oceniać, czy urzędniczki mogą korzystać z prawa do wcześniejszego wyjścia z pracy w związku z karmieniem dzieci - informuje w czwartek Radio Zet.
Zobacz wideo

"Niemożliwe, że z tak małym biustem karmi pani dziecko" - miała usłyszeć podczas jednego z zebrań urzędniczka Centrum Obsługi Podatnika w Warszawie. Na podstawie wymiarów biustu przełożeni mieli oceniać, czy urzędniczki mogą korzystać z prawa do wcześniejszego wyjścia z pracy w związku z karmieniem dzieci" - czytamy na stronie internetowej Radia Zet

Do zdarzenia miało dojść na przełomie marca i kwietnia tego roku w Centrum Obsługi Podatnika Urzędu Miasta. Urzędniczki opisały wszystko w anonimowym mailu, który został wysłany do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Dyrektor Kadr.

Radio Zet ustaliło nieoficjalnie, że urzędnicy stołecznego ratusza jeszcze przed wakacjami próbowali wyjaśnić sprawę. Jednak wobec stanowczych zaprzeczeń dyrekcji COP, nie nadano jej dalszego biegu.

W odpowiedzi na pytania Radia Zet prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział kontrolę. - Zarządziłem kontrolę w COP, będą podejmowane wkrótce decyzje personalne - powiedział Trzaskowski

TOK FM PREMIUM