Studniówka w październiku? Licealiści z Gorzowa wpadli na pomysł, jak oszukać pandemię

Dyrekcja i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim wpadli na pomysł zorganizowania studniówki w październiku. Jak tłumaczą maturzyści, chodzi o to, żeby zdążyć ze zorganizowaniem imprezy, zanim IV fala koronawirusa znowu uniemożliwi zabawę maturzystów w styczniu.
Zobacz wideo

Bal w II Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się pod koniec października. Będzie to "dwustudniówka". - Stwierdziliśmy, że w tym roku oszukamy pandemię i zrobimy studniówkę trochę wcześniej - mówi reporterowi TOK FM licealistka Weronika Kołodziej.

Poprzedni rocznik maturzystów nie miał studniówki. Przez pandemię odwołano ją w styczniu i przełożono na maj, ale także wtedy nie się nie odbyła. 

- Planowaliśmy studniówkę na maj, ale wtedy niestety były jeszcze obostrzenia pandemiczne. Poza tym w przypadku klas trzecich jest tak, że jak kończą egzaminy maturalne, to mają swoje zobowiązania, np. wyjeżdżają do pracy. Frekwencja byłaby niska, a zależy nam na tym, żeby wszyscy uczniowie mogli bawić się na studniówce - tłumaczy dyrektor szkoły Tomasz Pluta.

Uczniowie zapewniają, że zadbają, by wszyscy przestrzegali obostrzeń pandemicznych. - Wśród uczniów mamy wysoki wskaźnik szczepień, ok. 90 proc., więc taka impreza jest naprawdę bezpieczna. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby teraz mogła się odbyć - podkreśla maturzysta Miłosz Litwiniuk.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM