Tatry. Baner z cytatem z Biblii ponownie zawisł na krzyżu na Giewoncie

"Byłem przybyszem, przyjęliście Mnie" - baner z takim napisem zawisł ponownie na krzyżu na Giewoncie. Zdjęcie i nagranie opublikował "Tygodnik Podhalański".

Duży baner z cytatem z Biblii wisi na szczycie Giewontu. "Byłem przybyszem, przyjęliście Mnie" - to fragment ewangelii według świętego Mateusza.

Transparent z takim cytatem po raz pierwszy zawieszono kilka tygodni temu.

Jak poinformowała w rozmowie z PAP Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego, pracownicy parku są w drodze na Giewont, aby ściągnąć transparent z zabytkowego krzyża. Dodała także, że sprawa zostanie zgłoszona na policję.

PAP przypomina, że krzyż na Giewoncie jest nie tylko obiektem religijnym, ale i zabytkiem. Wieszanie jakichkolwiek przedmiotów, symboli, flag, banerów i pisanie czy rycie napisów na krzyżu jest nielegalne. Mimo to cyklicznie na obiekcie wywieszane są banery. W ubiegłym roku na Giewoncie zawisły baner wyborczy Andrzeja Dudy, tęczowa flaga LGBT oraz symbol Strajku Kobiet.

Krzyż na Giewoncie postawili górale z Zakopanego w 1901 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Kazimierza Kaszelewskiego. Krzyż ma 17,5 m wysokości, z czego 2,5 m jest pod skałami. Ramię krzyża ma 5,5 m długości.

TOK FM PREMIUM